Субота, 27.11.2021, 01:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Каталог статей

Головна » Статті » 1936-1945 » Червона Армія

Василишин Михайло

Василишин Михайло Іванович (27 березня 1910, Спас, Івано-Франківська обл.— 20 березня 1945, біля Ключборгу,Польща) — Герой України, воїн-кулеметник.

Народився 27 березня 1910 року в селі Спас Рожнятівського району Івано-Франківської області у заможній селянській родині. Працював у рідному селі. У 1938-1939 роках проходив службу в Польському війську. У серпні 1944 року, після звільнення Галичини, був мобілізований до лав Червоної Армії.


23 січня 1945 року під час форсування Одеру поблизу населеного пункту Дьоберн (Добжень-Вельки) за п'ять кілометрів у північно-західному напрямку від польського міста Ополе кулеметник 175-го гвардійського стрілецького Віленського полку 58-ї гвардійської стрілецької дивізії 5-ї гвардійської армії 1-го Українського фронту гвардії червоноармієць М.І. Василишин одним з перших переправився на лівий берег з кулеметом, мокрий та замерзлий, закріпився на вдало обраній точці й шквальним вогнем відбив фашистську контратаку. Це дало можливість переправитися іншим групам наших бійців на протилежний берег річки і остаточно відбити контратаку німців. Коли ж радянські бійці пішли в атаку, М.І. Василишин вирвався уперед i повів підрозділ на ворога, надихаючи інших бійців підрозділу. Німців вибили із села, завоювали плацдарм на лівому березі Одеру. Вогнем свого кулемету в цьому бою М.І. Василишин знищив велику кількість фашистських солдат. За цей героїчний вчинок командир полку направив вищому командуванню нагородний лист. 19 березня 1945 року, в одному з подальших боїв Михайло Василишин отримав тяжке поранення, і 20 березня 1945 року помер у шпиталі.

За героїчний вчинок при форсуванні річки Одер в січні 1945 року Михайло Іванович Василишин був нагороджений званням «Герой Радянського Союзу». Але помилково, через біографічну плутанину, його нагорода дісталась іншому Михайлу Івановичові Василишинові, уродженцю галицького села Чорний Потік, який служив в тому ж самому полку як і Михайло Василишин зі Спаса. Відомо це стало лише 1984 року й с тих пір родичі Михайла Василишина намагались виправити цю помилку, у якій не має вини тезка з Чорного Потоку.

Однак вирішити цю проблему вдалося лише 3 травня 2006, коли Президент України Віктор Ющенко підписав указ про надання Михайлу Василишинові посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Похований на військовому цвинтарі у польському місті Ключборку у братській могилі під номером 152.Джерело: http://ukrgeroes.narod.ru/VasilishynMI.html
Категорія: Червона Армія | Додав: andriy (11.08.2011)
Переглядів: 1218 | Коментарі: 2 | Теги: Польща | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Lorren   [Матеріал]
Going to put this atirlce to good use now.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Статистика