Субота, 22.07.2017, 04:41
Вітаю Вас Гість | RSS

Каталог статей

Головна » Статті » 1914-1936 » Армії Української Народної Республіки і Української Держави

Пащевський Павло
Пащевський Павло Григорович(15.01.1874—26.01.1942 (1944?), протопресвітер АУНР. Народився у с. Великі Прицьки Канів­ського повіту Київської губернії. Навчався у Ки­ївській духовній семінарії, закінчив 2 курси юридичного факультету Київського універси­тету. Прийняв сан 22.11.1894. Був священиком у с. Жалоби Ямпільського повіту Подільської гу­бернії. У 1917 р. зголосився на службу до військ Центральної Ради та 25.07.1917 був призначений полковим священиком 1-го Українського за­пасного полку (згодом полк ім. П. Дорошенка), з 6.08.1918 — панотець Чорноморського коша Ар­мії Української Держави. 2.03.1919 протопресві­тером Амвросієм Вінницьким висвячений у сан протоієрея. З 5.03.1919 — панотець і благочин­ний Запорізького корпусу ДАУНР, з 14.11.1919 в. о. головного священика ДАУНР, пізніше —  протопресвітер АУНР. Учасник Першого Зимо­вого походу. Був одружений, мав 7 дітей. Родину о. Пащевського у 1922 р. таємно переправлено з радянської території до Польщі. З 1924 р. —  священик у с. Бабин Рівненського повіту, де була станиця колишніх вояків Армії УНР. У 1941 р. призначений настоятелем переданого УАПЦ со­бору Святої Марії-Магдалини у Варшаві.   Біль­шість джерел повідомляють про те, що П. Пащевський помер 1944 р., але П. Білон у своїх спогадах називає іншу дату — 26.01.1942.

Помер у Варшаві, похований на цвинтарі «Воля».

Автор фото Krzysztof Menel

Категорія: Армії Української Народної Республіки і Української Держави | Додав: andriy (04.03.2012)
Переглядів: 523 | Теги: Пащевський, варшава, Польща, Воля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Статистика