П`ятниця, 24.11.2017, 05:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Каталог статей

Головна » Статті » 1914-1936 » Армії Української Народної Республіки і Української Держави

Бурківський Олександр
БУРКІВСЬКИЙ Олександр Оттович
(19.02.1874-31.08.1921) - генерал-хорунжий Армії УНР
  Походив з дворян Гродненської губернії; лютеранин. Закінчив Білостоцьке реальне училище. У 1892 р. вступив на службу однорічником 2-го розряду АО 165-го піхотного резервного Ковельського полку. Закінчив Чугуївське піхотне юнкерське училище за 2-м розрядом (1894), вийшов підпрапорщиком ао 74-го піхотного Ставропольського полку (Кам'янець-Подільський, згодом — Умань). Учасник Російсько-японської війни. З 19.10.1904 р. — командував ротою 22-го Східносибірського стрілецького полку. За бойові заслуги у боях одержав звання штабс-капітана. 23.03.1906 р. повернувся ао 74-го піхотного Ставропольського полку, з яким вийшов на Першу світову війну. Був двічі поранений (28.08.1914 р. та 13.01.1915 p.). З 02.01.1915 р. - командир 2-го батальйону 74-го полку 15.06.1916 р. був підвищений ао рангу полковника за хоробрість, виявлену у бою. З 26.03.1917 р. — т. в. о. командира 467-го піхотного Кінбурнського полку. З 06.04.1917 р. — командир 465-го піхотного Уржумського полку Під час Першої світової війни дістав всі ордени Ао Святого Володимира IV ступеня з мечами та биндою, орден Святого Георгія IV ступеня (06.07.1917), Георгіївську зброю (25.06.1917), солдатську відзнаку Святого Георгія IV ступеня (за бої 23 та 30.06.1917 р. під Станіславовом).
10.01.1918 р. залишив фронт «через хворобу». Прибув АО Умані, де у березні 1918 р. став начальником залоги. З 10.04.1918 р. — командир куреня 42-го (згодом — 32-го) пішого Сумського полку Армії УНР, згодом — Армії Української Держави. З 06.08.1918 р. — помічник командира 32-го пішого Сумського полку Армії Української Держави. З 23.02.1919 р. — завідувач зброї 1-ї (з 15.05.1919 р. — 6-ї) Запорізької дивізії Дієвої армії УНР. З 01.06.1919 р. — помічник начальника 6-ї Запорізької дивізії Дієвої армії УНР. З 31.10.1919 р. й до кінця листопада 1919 р. — начальник 4-ї Холмської (Сірожупанної) дивізії Дієвої армії УНР. З березня 1920 р. — начальник 5-ї стрілецької бригади 2-ї Стрілецької дивізії (згодом ~ 8-а бригада 3-ї Залізної стрілецької дивізії) Армії УНР. З 05.101920 р. - генерал-хорунжий, начальник 1-ї Кулеметної дивізії Армії УНР Загинув у автокатастрофі під час відрядження з табору інтернованих ао м. Ченстохова (Польща). Похований у Варшаві на православному цвинтарі Воля.



Джерело: http://oles-maslak.livejournal.com/275812.html
Категорія: Армії Української Народної Республіки і Української Держави | Додав: andriy (18.12.2012)
Переглядів: 423 | Теги: Бурківський, Польща | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Статистика